چرا طراحی وب سایت برای کسب و کار مهم است؟

طراحی-وب-آژانس-دیجیتال-مارکتینگ-هزارتو

هدف از یک طراحی وب سایت تبدیل بازدیدکنندگان به مشتریان بالقوه است. و راه انجام این کار این است که انواع کاربران اصلی را که از سایت شما بازدید می کنند، شناسایی کنید، در مورد نیازهای آنها صحبت کنید و به آنها یک اقدام واضح برای برداشتن بعدی بدهید.

خوب، اگر خوب فکر کنید، مشخص می شود که اولین هدف اصلی از ایجاد یک وب سایت، جلب توجه مخاطبان اینترنتی است!

وب سایت چیست؟

یک وب سایت یک یا چند صفحه در اینترنت است. صفحات یک سایت تحت یک نام دامنه یکپارچه شده اند، دارای یک موضوع و طراحی سایت مشترک هستند. صفحه با نتایج جستجوی Google، صفحه با ویدیو در آپارات، صفحه فیس بوک شما – همه این صفحات بخشی از وب سایت هایی با نام کسب و کار شما هستند هستند.

افراد و شرکت ها وب سایت هایی را برای اهداف مختلف ایجاد می کنند:

فروش محصولات و خدمات،

ارسال و یافتن اطلاعات در وب،

کسب دانش،

ارتباط با یکدیگر،

تفریح کردن و غیره

همه دلیل خوبی برای ایجاد یک وب سایت پیدا می کنند! اما به طور کلی می توان گفت که وب سایت ها برای ارائه خدمات مفیدی ایجاد می شوند که دیگران از آن استفاده خواهند کرد. حتی می‌تواند رایگان باشد، اگر واقعاً چیز جالبی باشد، همیشه می‌توانید از آن درآمد کسب کنید!

اهداف مختلف انواع وب سایت

هدف یک سایت از طراحی صفحه فرود

تعریف: صفحه فرود صفحه ای است که بازدید کننده را تشویق به انجام کاری می کند. به عنوان مثال، ما به آن نیاز داریم تا در یک خبرنامه مشترک شود، بلیط یک کنفرانس بخرد، درخواست قیمت بدهد، یا یک مقاله را دانلود کند.

هدف: اول از همه، صفحه فرود باید بازدید کننده را با تبلیغ هدف به مکان دقیق هدایت کند. هدف این صفحه تبدیل یک بازدیدکننده ساده طراحی وب سایت به مشتری بالقوه است.

هدف از طراحی سایت بانک های اطلاعاتی

تعریف: وب سایت اطلاعاتی یک پورتال وب بزرگ است که به عنوان یک ادغام چند سطحی از منابع و خدمات مختلف سازماندهی شده است که در زمان و لحظه ای به روز می شوند.

وب سایت اطلاعاتی حاوی حجم عظیمی از محتوای منحصر به فرد است. سایت هایی از این نوع ساختار و مسیریابی پیچیده ای دارند(دسته بندی) و شامل سرویس های تعاملی مختلفی هستند. وب سایت های اطلاعاتی برای تعداد زیادی از بازدیدکنندگان طراحی شده اند.

هدف: هدف اصلی سایت اطلاع رسانی کمک به کاربران برای یافتن اطلاعات لازم در مورد یک موضوع خاص است. با توجه به عملکردهای خاص وب سایت، ساختار و سیستم بندی کلیه داده های موجود در وب سایت آسان است که کار با آن را تا حد امکان کارآمد و راحت می کند. در این مورد، وب سایت اطلاعاتی به عنوان یک راهنمای کاربر در وب عمل می کند که در مقایسه با موتورهای جستجو، جستجوی مطالب موضوعی را بسیار ساده می کند.

هدف از طراحی وب سایت شرکتی

تعریف: سایت شرکتی نمایندگی رسمی آنلاین شرکت است. سایت شرکتی حاوی اطلاعات جامعی در مورد خود شرکت، در مورد دامنه فعالیت ها، محصولات و خدمات ارائه شده آن است. معمولاً وب سایت شرکت دارای کاتالوگ محصولات و لیستی از خدمات اضافی است – یک انجمن، نظرسنجی، خبرنامه و موارد مشابه.

سایت شرکتی به شما امکان می دهد محاسبات آنلاین انجام دهید، محصولات را بفروشید، تحقیقات بازاریابی و تبلیغات را انجام دهید، اخبار را برای بازدیدکنندگان ارسال کنید، بازخورد مشتریان را دریافت کنید، نظر سنجی را سازماندهی کنید و موارد دیگر.

برای ایجاد یک سایت شرکتی، باید به طراحی توجه ویژه ای داشته باشید، زیرا قبل از هر چیز یک ابزار تصویر است. باید با سبک شرکت شما مطابقت داشته باشد، اعتماد مشتریان، شرکا و مطبوعات را القا کند.

هدف: سایت شرکتی بسیاری از مشکلات را حل می کند:

یافتن مشتریان و شرکای جدید؛

ایجاد تصویر شرکت؛

یافتن کارمندان جدید؛

ایجاد ارتباط راحت و کارآمد با مشتریان و شرکا.

هدف از وب سایت کسب و کار

تعریف: سایت کسب و کار وسیله ای منحصر به فرد برای ارائه و تبلیغ کسب و کار کوچک شما، تنظیم جریان اطلاعات و فرآیندهای تجاری است. معمولاً برای طرف مقابل ایجاد می شود و به منطقی کردن عملکرد شرکت کمک می کند.

هدف: اول از همه، هدف یک سایت تجاری افزایش پایگاه مشتریان موجود است. اما در واقع چندین هدف دارد:

ایجاد تعامل با پیمانکاران و درون شرکت؛

ایجاد ارتباط موثر با مشتریان در وب سایت؛

به مشتریان امکان خرید کالاها و خدمات را با کمک سیستم های پرداخت الکترونیکی بدون خروج از منزل فراهم کند.

اطلاع رسانی به مشتریان در مورد فعالیت های شرکت و گستره خدمات ارائه شده؛

برای جذب مشتریان جدید با استفاده از تبلیغات آنلاین.

هدف از طراحی بروشور یا کاتالوگ

تعریف: بروشور یا کاتالوگ یک منبع وب چند صفحه ای است که حاوی اطلاعاتی درباره شرکت یا شخص خاصی است. این یک تصویر تبلیغاتی است که برای مشاغل کوچک و کارآفرینان خصوصی مناسب است. اغلب، این سایت توسط افرادی ایجاد می شود که خدمات مختلفی را انجام می دهند.

هدف: هدف اصلی از ایجاد سایت بروشور، معرفی مشتریان به شرکت است.

برخلاف سایت شرکتی کلاسیک، بروشور پاسخ جامعی برای همه سؤالات در اختیار مشتری قرار نمی دهد. این نرم افزار رایگان از اکثر ماژول های وب سایت سنگین وزن است و بر ارائه دسترسی تمرکز دارد.

به طور کلی، بروشور نقش تبلیغات تصویری را ایفا می کند که باعث ایجاد احساسات مثبت، افزایش اعتبار شرکت نسبت به مشتریان جدید و ایجاد وفاداری در بین مشتریان موجود با هدف همکاری امیدوارکننده می شود.

هدف از طراحی سایت سرگرمی

تعریف: در درجه اول، سایت سرگرمی برای سرگرم کردن بازدیدکنندگان خود در نظر گرفته شده است، بنابراین مبتنی بر ارائه اطلاعات سرگرمی، تصاویر و خدمات آنلاین تعاملی است.

می‌توانید به راحتی یک وب‌سایت سرگرمی را ببینید: تصاویر روشن، انیمیشن، اطلاعات سرگرمی، اتاق‌های گفتگوی تعاملی، بازی‌های آنلاین، گالری‌های عکس، نقاشی‌ها، فایل‌های صوتی و فیلم و غیره.

هدف: سایت های سرگرمی مختلف ممکن است اهداف مختلفی را دنبال کنند، اما هدف اصلی جذب بازدیدکنندگان با استفاده از تصاویر روشن و خنده دار، جلوه های انیمیشن و خدمات تعاملی است. با توجه به ویژگی های سایت سرگرمی، بنر و تبلیغات متنی در اینجا کاملاً مؤثر عمل می کند و سودآوری چنین پروژه هایی را افزایش می دهد.

یک سایت سرگرم کننده اغلب شامل عناصر تعاملی بیشتری نسبت به بسیاری از انواع دیگر سایت ها می شود، زیرا میلیون ها نفر از آن بازدید می کنند تا سرگرم شوند و شخصی را پیدا کنند که با او سرگرم شود. بنابراین اتاق‌های گفتگو و انجمن‌هایی که شامل ارتباط بین بازدیدکنندگان است، مواردی هستند که وب‌سایت سرگرمی به آن نیاز دارد.

یک سایت سرگرمی نیز مکان مناسبی برای تبلیغات است. درست مانند یک بیلبورد بزرگ در وسط یک بزرگراه: یک بنر رنگارنگ بلافاصله توجه بازدیدکننده را به خود جلب می کند و او را به وب سایت شرکت هدایت می کند.

هدف از وب سایت شخصی

تعریف: یک سایت شخصی فرصتی عالی برای ابراز وجود، تبلیغ کسب و کار یا استعدادهایتان است. گاهی اوقات وب سایت های بروشور، وب سایت های نمونه کار، و همچنین وبلاگ های شخصی مانند سایت های شخصی عمل می کنند.

به طور معمول، چنین وب سایتی توسط یک فرد خاص که به تبلیغ خود علاقه دارد یا توسط کارآفرینان فردی ایجاد می شود: هنرمندان، موسی قیدانان، عکاسان، وکلا، پزشکان و غیره.

معمولاً یک سایت شخصی بزرگ نیست، حاوی اطلاعات شخصی یا بیوگرافی یا اطلاعاتی در مورد خدمات ارائه شده توسط صاحب وب سایت است.

هدف: اغلب وب‌سایت‌های شخصی برای تبلیغ شخص، یافتن مشتریان، حامیان مالی، کارفرمایان یا شرکای جدید ایجاد می‌شوند. به هر حال، چنین وب سایت هایی بسیار ارزان هستند.

هدف از سایت آموزشی

تعریف: مؤسسات آموزشی مدرن شروع به درک مزایای متعدد شبکه جهانی می کنند. یک وب سایت آموزشی اطلاعاتی در مورد دوره ها، الزامات درخواست، اساتید، امتحانات و موارد دیگر ارائه می دهد.

سایت های آموزشی کاملاً خاص هستند: CTA های روشن را در اینجا نخواهید دید، اما شواهد واضح و مختصری از قابلیت اطمینان و کیفیت را مشاهده خواهید کرد.

هدف: اهداف اصلی وب سایت آموزشی عبارتند از:

ارائه دسترسی گسترده و با کیفیت به محصولات آموزشی موجود؛

تحریک فرآیند ایجاد محصولات آموزشی نوآور.

کمک به ترویج اشکال مدل سازماندهی فرآیند آموزشی؛

ارائه پشتیبانی آموزشی و روشمند از فرآیند آموزشی.

هدف از طراحی وب سایت فروشگاهی (تجارت الکترونیک)

تعریف: سایت تجارت الکترونیک به مشتریان این امکان را می دهد که از راه دور محصولات مورد نظر خود را از کاتالوگ انتخاب کرده و سفارشات خود را به صورت آنلاین انجام دهند. وب سایت با کاتالوگ محصولات مصور، توضیحات جامع و کمک آنلاین، نقش ویترین و منطقه فروش را ایفا می کند.

هدف: وب سایت تجارت الکترونیک به شما امکان می دهد:

بهبود و تحکیم موقعیت خود در بازار کالا و خدمات؛

افزایش تعداد مشتریان بدون هزینه های زیاد؛

افزایش محبوبیت برند؛

افزایش سود

هدف از وب سایت غیر انتفاعی

تعریف: وب سایت های غیر انتفاعی پروژه هایی هستند که وظایفی برای افزایش سود یک شرکت یا سازمان به آنها محول نمی شود. چنین وب سایت هایی متعلق به مقامات، مؤسسات آموزشی، مؤسسات اجتماعی، مشارکت ها، بنیادها هستند.

هدف: این سایت ها بیشتر برای اطمینان از حضور شرکت در وب ایجاد می شوند و عمدتاً این سایت ها اطلاعاتی هستند.

هدف از طراحی وب سایت نمونه کارها

تعریف: وب سایت نمونه کارها ارائه کوچکی از یک فرد (طراح، عکاس، هنرمند، مدیر وب سایت) یا یک تیم، یعنی استعدادهای او در یک زمینه خاص است. در حالت ایده آل، این یک پروژه خلاقانه است که برای انعکاس تجربه مالک و نشان دادن مهارت های او طراحی شده است. عنصر اصلی وب سایت، گالری (آثار اجرا شده) است.

هدف: چندین هدف کلیدی برای ایجاد یک وب سایت نمونه کارها وجود دارد:

دریافت سفارش و جذب مشتریان جدید؛

فروش آثار خود (در صورت ارائه کالاهای آماده)؛

کسب شهرت در صنعت؛

ایجاد ارتباطات مفید

نتیجه:

یک وب سایت به درستی طراحی شده مزایای بسیاری دارد:

کاهش هزینه سایر انواع رسانه های تبلیغاتی؛

امکانات نامحدود نمایش محصول؛

بازخورد رایگان و بسیار آموزنده؛

توانایی روشن کردن علایق مشتریان بالقوه و منظم؛

افزایش درآمد شرکت از طریق فروش آنلاین؛

بستری برای آموزش و آزمایش کارکنان؛

وسیله ای برای تبادل اطلاعات محرمانه بین دفاتر؛

… و بسیاری، بسیاری دیگر!

در هر صورت، اگر وب سایت خود را به درستی ایجاد کنید، هدف محقق می شود و ترافیک را به سمت سایت خود هدایت می کنید!

بنابراین اگر می‌خواهید آن را درست کنید، بهتر است طراحی وبسایت خود را به تیم حرفه ای بسپارید – و فوراً یکسری مزایا واقعی و پاداش‌های اضافی دریافت کنید!

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

طراحی-وب-آژانس-دیجیتال-مارکتینگ-هزارتو
فهرست مطلب

درخواست مشاوره

نام(Required)
نام کسب و کار(Required)