آموزش افزایش امنیت اینستاگرام + 7 ترفند

هزارتو آموزش افزایش امنیت اینستاگرام + 7 ترفند

مقدمه

اینستاگرام در سال های اخیر به یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی تبدیل شده است. حفظ و افزایش امنیت اینستاگرام، هم برای حساب شخصی و هم برای حساب تجاری شما، بدون شک بسیار مهم است.

بر روی لینک های ناشناس کلیک نکنید، با دستگاه های مختلف وارد حساب کاربری خود نشوید، موقعیت مکانی خود را با دیگران به اشتراک نگذارید، از حساب های کاربری مشکوک دوری کنید و از برنامه های غیر رسمی اینستاگرام استفاده نکنید. اینها تنها اندازه گیری هایی هستند که می توانید برای افزایش امنیت اینستاگرام خود انجام دهید.

علاوه بر این توصیه‌ها، تعدادی از اقدامات اینستاگرام برای بررسی و افزایش امنیت اینستاگرام به همه کاربران خود توصیه می‌کند. اگر از کاربران اینستاگرام هستید، توصیه می کنیم در این مقاله با ما همراه باشید تا مراحل عملی حفظ و افزایش امنیت اینستاگرام خود را مرور کنیم.

 

 

 

یک رمز عبور قوی انتخاب کنید و آن را به صورت دوره ای تغییر دهید

اولین قدم برای افزایش امنیت اینستاگرام را از پسوورد شروع میکنیم. شاید شما هم از جمله کسانی باشید که هنگام انتخاب رمز عبور از عباراتی مانند نام، تاریخ تولد، شماره تلفن یا شماره شناسه استفاده می کنید زیرا به راحتی قابل یادآوری هستند، اما نمی توانید تصور کنید که انتخاب چنین پسوردی چگونه راه را برای هکرهای اینستاگرام هموار می کند.در اینجا نکات مهمی وجود دارد که هنگام انتخاب رمز عبور باید در نظر داشته باشید.

هزارتو آموزش افزایش امنیت اینستاگرام + 7 ترفند   هنگام انتخاب رمز عبور، از حروف بزرگ و کوچک، اعداد و نمادها استفاده کنید تا احتمال هک شدن رمز عبور خود را به حداقل برسانید.

هزارتو آموزش افزایش امنیت اینستاگرام + 7 ترفند   اگر احتمال دارد رمز عبور خود را فراموش کنید، توصیه می کنیم آن را در مکانی امن یادداشت کنید.

هزارتو آموزش افزایش امنیت اینستاگرام + 7 ترفند   اینستاگرام به کاربران خود توصیه می کند هر از چند گاهی رمز عبور خود را تغییر دهند و همیشه رمز عبور ثابت نداشته باشند. استفاده طولانی مدت از رمز عبور می تواند

هزارتو آموزش افزایش امنیت اینستاگرام + 7 ترفند   به یاد داشته باشید که هرگز رمز عبور خود را با کسی به اشتراک نگذارید.

 

 

 

مهم ترین کار برای بالا بردن امنیت پیج اینستاگرام چیست؟

احراز هویت دو مرحله ای اینستاگرام خود را فعال کنید!

این روش یکی از امن ترین راه ها برای افزایش امنیت اینستاگرام شماست. وقتی احراز هویت دو مرحله‌ای را برای یک حساب کاربری خاص اینستاگرام فعال می‌کنید، تنها وارد کردن رمز عبور برای وارد کردن آن کافی نیست و باید هویت خود را از راه دیگری که قبلاً انتخاب کرده‌اید ثابت کنید . به همین دلیل به آن احراز هویت دو مرحله ای می گویند!

 

 

 

بررسی کنید چه دستگاه هایی به اینستاگرام شما وارد شده اند

اگر به Settings > Security > Login > Activity بروید، می بینید که از چه دستگاه هایی از کدام مناطق جغرافیایی و چه زمانی حساب شما وارد شده است.

در این بین، اگر مکان و وسیله مشکوکی را مشاهده کردید که متعلق به شما نیست، می توانید روی نماد سه نقطه ضربه بزنید () در کنار موقعیت جغرافیایی برای قطع دسترسی آن دستگاه به حساب شما.

 

 

ایمیل خود را در اکانت اینستاگرام خود ثبت کنید!

بسیاری از افراد حساب خود را با شماره موبایل باز می کنند، اما داشتن یک ایمیل معتبر امنیت حساب شما را تا حد زیادی افزایش می دهد . توصیه می شود پس از ایجاد حساب کاربری با شماره موبایل ایمیل خود را ثبت کنید .

زمانی که رمز عبور اینستاگرام خود را فراموش می کنید، داشتن یک ایمیل ثبت شده، بازیابی اکانت شما را تضمین می کند و حتی اگر اکانت شما هک شود، می تواند به شما در ذخیره اکانت اینستاگرام کمک کند.

 

 

به ایمیل های هشدار امنیتی اینستاگرام توجه کنید!

هرگز ایمیل هایی را که اینستاگرام برای شما ارسال می کند نادیده نگیرید، آنها می توانند حاوی هشدارهای امنیتی مهمی باشند که در صورت نادیده گرفتن آنها می تواند عواقب ناخوشایندی داشته باشد.افزایش امنیت اینستاگرام شما برای شرکت متا نیز مهم است.

 

 

تغییرات در اطلاعات شخصی اکانت اینستاگرام خود را بررسی کنید.

اگر به مسیر Settings> Security> Access> Data بروید، مشاهده می کنید که این قسمت شامل تمامی اطلاعات مربوط به حساب کاربری شما می باشد.

مواردی که در Access Data قابل بررسی هستند عبارتند از: تغییرات حریم خصوصی حساب، تغییر رمز عبور، تغییرات ایمیل، شماره موبایل، تعداد حساب‌ها و زمان ورود و خروج .

هنگام بررسی این موارد، اگر تغییر مشکوکی مشاهده کردید که انجام نداده اید، به Settings> Security> Login> Activity رفته و حساب مشکوک یا ناشناس را از لیست دستگاه های وارد شده حذف کنید.

 

 

دسترسی اپلیکیشن ها و سایت ها به حساب اینستاگرام خود را بررسی کنید.

به Settings > Security > Apps & Websites بروید. در این قسمت می توانید اپلیکیشن ها و وب سایت هایی که به حساب کاربری شما دسترسی دارند را مشاهده کنید. این موارد به سه دسته فعال، منقضی شده و حذف شده طبقه بندی می شوند. برای مسدود کردن دسترسی به این سایت ها و برنامه ها، می توانید وارد دسته فعال شده شوید و مواردی را که دوست ندارید حذف کنید. این امر باعث افزایش امنیت اینستاگرام شما میشود.

همانطور که می دانید اینستاگرام مانند سایر برنامه های کامپیوتری و نرم افزاری قابل هک شدن است، و باید هر روشی برای افزایش امنیت اینستاگرام را که میدانید انجام دهید و در صورت انجام اقداماتی که در این مقاله به آن اشاره کردیم، امنیت بالای اکانت اینستاگرام خود را با اطمینان تضمین کرده و در عین حال از افشای آن جلوگیری خواهید کرد.

 

 

اگر دوست دارید که بیشتر راجب به اینستاگرام بدانید میتوانید به مقاله های دیگرتیم هزارتو هم مراجعه کنید:

1-ادمین اینستاگرام کیست و چه وظایفی دارد؟

2-آموزش 3 روش برای ورود به اینستاگرام

عضویت در خبرنامه ایمیلی هزاتو
پاسخ دهید
اشتراک گذاری این محتوا در:
فهرست مطلب