ادمین اینستاگرام کیست و چه وظایفی دارد؟

هزارتو ادمین اینستاگرام کیست و چه وظایفی دارد؟

ادمین اینستاگرام کیست و کار و وظیفه او در این شبکه اجتماعی چیست؟ این سوالی است که در بحث پیش رو قصد پاسخ به آن را داریم. ادمین یکی از اصطلاحات پرکاربرد در اینستاگرام است که در اینستاگرام نیز شغل پردرآمدی است. احتمالا اطرافیان خود را می شناسید که بدون خروج از منزل درآمد ماهانه نسبتا خوبی دارند و اگر در مورد نوع فعالیت و کارشان بپرسید می گویند ادمین پیج اینستاگرام هستند.

در این مقاله قصد داریم با ادمین و نحوه کار او در شبکه اجتماعی اینستاگرام آشنا شویم و کیست و چه کار می کند و یک ادمین باید چه مهارت هایی داشته باشد.

تعریف مدیریت

کلمه Admin در اصل مخفف کلمه (Administrator) است. با توجه به فراگیر شدن واژه ادمین در دنیای فناوری اطلاعات به تدریج و به مرور زمان واژه ادمین به شکل و تلفظ امروزی ادمین تغییر پیدا کرد و بدین ترتیب گفتار برقرار شد.

به احتمال زیاد اگر در خانه کامپیوتر یا لپ تاپ با ویندوز یا مک دارید، با کلمه admin زیاد برخورد کرده اید و بارها آن را در قسمت های مختلف ویندوز دیده اید. می توان گفت در واقع هرکسی که کامپیوتر شخصی، لپ تاپ، گوشی هوشمند یا تبلت داشته باشد ادمین محسوب می شود.

منظور از عبارت Administrator در فارسی admin است و کلمه admin دقیقا به همین معنا به کار می رود.

ادمین اینستاگرام کیست؟

علاوه بر کلمه admin، احتمالاً بارها عبارت Webmaster را شنیده یا دیده اید. کلمه وب مستر به معنای مدیر وب سایت است. یعنی شخصی که سایت را به طور کامل مدیریت می کند. محتوای جدید را منتشر می کند، ظاهر سایت را تغییر می دهد، باگ ها و مشکلات را برطرف می کند و به نظرات کاربران سایت پاسخگو است.

یک سایت به اندازه اینستاگرام چندین وب مستر دارد، بنابراین نمی توانید بپرسید ادمین اینستاگرام کیست؟ پاسخ مفید و مناسب. پس باید سوال خود را به گونه ای دیگر مطرح کنیم.

همانطور که می دانید اینستاگرام بیش از یک میلیارد حساب کاربری دارد و به هر حساب کاربری یک پروفایل یا اکانت گفته می شود و هر پروفایل، حساب یا حساب کاربری یک صفحه یا صفحه اینستاگرام در نظر گرفته می شود. بنابراین به جای پرسیدن این سوال که ادمین اینستاگرام کیست یا چیست؟ باید بپرسیم: صفحه ادمین اینستاگرام کیست یا چیست؟

مدیر صفحه اینستاگرام

همانطور که در بالا ذکر شد، هر پروفایل در اینستاگرام یک صفحه و صفحه اختصاصی است. فرقی نمی کند صفحه عمومی یا خصوصی باشد، در هر صورت هر پروفایل اینستاگرام یک صفحه منحصر به فرد است.

بدون محدودیت سنی، هر صاحب گوشی هوشمندی که نسخه اندروید یا iOS اینستاگرام را روی گوشی خود نصب کرده باشد، می تواند یک صفحه اینستاگرام ایجاد کند.

هیچ تفاوتی بین ناشناس و ناشناس برای اینستاگرام وجود ندارد. به جز چند تفاوت جزئی بین پروفایل سلبریتی ها و به اصطلاح سلبریتی ها نسبت به پروفایل افراد عادی، همه به یک اندازه می توانند از قابلیت ها و امکانات این شبکه اجتماعی استفاده کنند.

حتما تا به حال فیلم هایی را دیده اید که سبک زندگی متفاوت مردم را در مقایسه با افراد عادی جامعه به تصویر می کشد، جایی که اغلب افرادی با سبک زندگی خاص و متفاوت از عموم مردم کار خود را با افراد مورد اعتماد انجام می دهند. در واقع آن ها این افراد را مدیران و مجریان بخشی از کسب و کار یا حرفه خود می دانند تا به دلیل مشغله کاری بتوانند تمامی جوانب کاری خود را کنترل کنند.

در دنیای اینستاگرام، ادمین اینستاگرام تقریباً به همین عملکرد اشاره می کند. این بدان معنی است که افراد پرمشغله مانند بازیگران، صاحبان مشاغل، افراد مشهور و به طور کلی صاحبان صفحه که فعالیت های گسترده ای دارند و بنابراین نمی توانند صفحه شلوغ خود را مدیریت کنند، از افراد مورد اعتماد گرفته تا آنها از عنوان مدیر یا به اصطلاح ادمین برای مدیریت استفاده می کنند. صفحه آنها

IGA مخفف عبارت Instagram Page Admin است و به عنوان یک دسته از ادمین صفحه اینستاگرام در نظر گرفته می شود. مدیر یک صفحه یا صفحه اینستاگرام یک سری وظایف دارد که بابت آن از صاحب صفحه مربوطه حقوق می گیرد. با شرح وظایف صفحه ادمین اینستاگرام به ادامه مطلب مراجعه کنید.

وظایف ادمین اینستاگرام

قطعاً با بیان وظایف ادمین اینستاگرام می توان معنای این اصطلاح را بهتر درک کرد. با توجه به مطالب فوق متوجه شدیم که واژه ادمین به معنای مدیر است و ادمین در اینستاگرام به شخصی اطلاق می شود که صفحه ای را در این شبکه اجتماعی مدیریت می کند.

اکنون به بررسی وظایف محول شده به مدیر صفحه می پردازیم که برای آنها توسط کارفرما یا صاحب اصلی صفحه پرداخت می شود.

اگر از کاربران فعال اینستاگرام و دنبال کننده صفحات افراد و کسب و کارهای شناخته شده در ایران هستید، حتما متوجه شده اید که عبارت “این صفحه توسط ادمین مدیریت می شود” در بیو معرفی صفحه ذکر شده است. شما نیز به خوبی با قابلیت های یک پروفایل آشنا هستید.

شما می توانید به عنوان ادمین اینستاگرام:

 1. یک داستان بگذارید
 2. عکس ها و فیلم ها را به اشتراک بگذارید
 3. ویدیوهای بیش از یک دقیقه ای را در IGTV آپلود کنید
 4. اگر نظرات شما فعال است به نظرات پاسخ دهید.
 5. با استفاده از روش های مختلف تعداد فالوورهای خود را افزایش دهید.
 6. وظایفی که یک ادمین در صفحه اینستاگرام باید انجام دهد دقیقا
 7. همان فعالیت هایی که برای ارتقا و توسعه صفحه اینستاگرام خود انجام می دهید. ممکن است در برخی مواقع صفحه شما به یک مدیر نیاز داشته باشد.

وظایف کلی ادمین اینستاگرام

 1. بارگذاری و انتشار محتوا از جمله عکس ها و فیلم ها به طور منظم
 2. شرح یا متنی بنویسید که با محتوایی که آپلود کرده اید مطابقت داشته باشد.
 3. پاسخ به ارسال مستقیم ارسال شده توسط فالوورهای صفحه یا افرادی که فالوور مرتبط نیستند.
 4. به نظرات پست ها پاسخ دهید
 5. کامنت هایی با محتوای بی ادبانه و توهین آمیز را حذف کنید
 6. یک داستان ارسال کنید
 7. پاسخ به واکنش ها به داستان
 8. تعداد لایک پست ها را افزایش دهید
 9. تعداد بازدیدهای ویدیوهای به اشتراک گذاشته شده را افزایش دهید و متفاوت را تشخیص دهید
 10. راهکارهایی برای افزایش دید
 11. تعداد فالوورهای واقعی را افزایش دهید
 12. صفحه را ایمن نگه دارید و از هک شدن آن جلوگیری کنید
 13. اقدامات لازم را برای پویایی بیشتر نمایه انجام دهید (تغییرات دوره ای در متن بیو و عکس پروفایل)
 14. تسلط نسبی بر نرم افزارهای گرافیکی مانند illustrator و Photoshop داشته باشید
 15. بالا بردن سطح تعامل صفحه اینستاگرام (Engagement Rate Optimization)
 16. آشنایی با روش های مختلف تبلیغات در اینستاگرام
 17. تسلط نسبی به زبان انگلیسی داشته باشد
 18. خلاقیت در تولید محتوا
 19. مطالب ذکر شده از وظایف اصلی ادمین صفحه اینستاگرام می باشد. میزان حقوق و مزایای ادمین بستگی به مهارت و توانایی او در مدیریت و مدیریت صفحه اینستاگرام دارد. برای صاحب صفحه ممکن است نیازی به داشتن همه موارد فوق در یک ادمین نباشد، از طرفی یک صفحه به فردی به عنوان ادمین با تمام قابلیت های ذکر شده نیاز دارد.

تا اینجا با مفاهیمی مانند ادمین، ماهیت ادمین صفحه اینستاگرام و وظایف ادمین آشنایی نسبی داشتیم. حال می خواهیم به موضوع حقوق ادمین پیج اینستاگرام بپردازیم تا در صورت نیاز به ادمین برای صفحه اینستاگرام خود با اطلاعات جامع تری به سمت هدف خود بروید.

میزان حقوق ادمین پیج اینستاگرام

یکی از مهمترین عوامل در میزان حقوق ادمین اینستاگرام، موقعیت جغرافیایی است. حقوق ادمین اینستاگرام نیز مانند تمامی مشاغلی که در شهری مانند تهران با سایر شهرها متفاوت است از این قاعده مستثنی نیست و تفاوت بسیار زیادی در حقوق ادمین در تهران با سایر شهرها وجود دارد. حتی این رقم را می توان دو برابر کرد، یعنی یک مدیر صفحه اینستاگرام در تهران معادل دو برابر حقوق یک ادمین صفحه اینستاگرام در شهر حقوق می گیرد.

مبلغ دریافتی توسط صفحه ادمین اینستاگرام نیز می تواند تحت تاثیر توانایی ها و مهارت های ادمین و همچنین نیازهای کارفرما، صاحب اصلی صفحه باشد. رقم مذکور در تهران با پایه یک میلیون و 400 هزار دلار و در سایر شهرها با پایه 700 هزار دلار آغاز شده و می تواند از این هم بالاتر برود.

با توجه به توضیحات ارائه شده در این خصوص می توان نتیجه گرفت که حداقل حقوق بر اساس پایه مذکور برای وظایف محوله به پایگاه به شرح زیر در نظر گرفته شده است:

بارگذاری محتوا و منظم ماندن در طول زمان
پاسخ مستقیم به پیام‌های دریافتی
حداقل یک عنوان مبتدی
بنویسید حذف نظرات با محتوای توهین‌آمیز
اگر این وظایف گسترده‌تر شود، حقوق ادمین صفحه اینستاگرام نیز افزایش می‌یابد. لازم به ذکر است که تعیین سقف مشخص برای میزان حقوق ادمین امکان پذیر نیست و این رقم متغیر بوده و تا سقف پنج میلیون دلار و بیشتر قابل در نظر گرفتن است.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید چگونه در اینستاگرام مدیر شوید و بدانید که برای ادمین شدن در اینستاگرام چه مهارت هایی لازم است. برای این منظور ادامه مطلب را بخوانید.

چگونه ادمین اینستاگرام شویم

یافتن تخصص در هر زمینه ای قطعا نیاز به تمرکز دارد. برعکس، تمرکز باعث ایجاد تخصص در هر حرفه ای می شود. برای تبدیل شدن به یک ادمین اینستاگرام، باید روی کسب تخصص نیز تمرکز کنید.

نکاتی که باید هنگام ادمین اینستاگرام شدن در نظر بگیرید:

 1. در مرحله اول باید به خود اپلیکیشن اینستاگرام و تمامی امکانات و عملکردهای آن تسلط داشته باشید.
 2. نحوه کار با اینستاگرام را از طریق وب سایت اینستاگرام به خوبی یاد بگیرید.
 3. با نحوه استفاده و کار با ربات Fallout به خوبی آشنا باشید.
 4. با روش های مختلف افزایش فالوور آشنا شوید و از همه آنها استفاده کنید.
 5. با تکنیک های امروزی که از هشتگ آمده است، نحوه استفاده از آن و هشتگ ها آشنا شوید.
 6. زیرنویس صفحات وبلاگ را که متعلق به وبلاگ نویسان است بررسی کنید تا بتوانید از آنها ایده های اصلی بگیرید.
 7. درک خوبی از استوری در اینستاگرام داشته باشید.
 8. با نرم افزارهای گرافیکی مانند Illustrator یا Photoshop کار کنید و حداقل تسلط نسبی را به دست آورید.
 9. از مقالات انگلیسی و فارسی موجود در اینترنت در زمینه اینستاگرام بهره ببرید.
 10. سعی کنید صفحات خلاقانه را دنبال کنید.
 11. با انواع پروفایل ها آشنا شوید.
 12. می توانید با کپی کردن ایده های خلاقانه شروع کنید. و در نهایت سعی کنید از ابزار آمار اینستاگرام نهایت استفاده را ببرید.

آژانس دیجیتال مارکتینگ هزارتو در این امر به شما کمک میکند.

عضویت در خبرنامه ایمیلی هزاتو
پاسخ دهید
اشتراک گذاری این محتوا در:
فهرست مطلب